
BMW 3 Serie 2022 kopen: occasions, prijzen en betrouwbaarheid
Een BMW 3 Serie uit 2022 is voor veel Nederlanders de occasion die nog fijn rijdt en relatief voorspelbaar afschrijft, maar alleen al op AutoTrack stonden 227 advertenties uit dit bouwjaar met prijzen vanaf een kleine €22.000. Die combinatie van keuze en aantrekkelijke prijzen maakt de 2022‑modellen interessant – maar ook verraderlijk als je niet weet waar je op moet letten.
Vermogen 330i: 255 pk / 400 Nm ·
Varianten 2022: 36 ·
Lengte: 4709‑4720 mm ·
Aanbod DoneDeal: 121 ·
Aanbod CarsIreland: 99
Overzicht
- De 2022‑uitvoeringen omvatten onder meer 318i, 320e en 330e (AutoWereld: occasionaanbod).
- Een 3 Serie‑sedan uit 2022 met 184 pk levert 480 liter bagageruimte en komt tot 235 km/u (AutoWeek: occasions).
- De plug‑inhybride 330e accelereert in 6,1 seconden naar 100 km/u (AutoWereld: 330e data).
- Specifieke betrouwbaarheidsproblemen van het modeljaar 2022 staan niet in de geciteerde bronnen.
- Exacte nieuwprijzen en Nederlandse afschrijvingscijfers ontbreken in het aangeleverde onderzoeksmateriaal.
- Welke bouwjaren je moet vermijden is niet eenduidig af te leiden uit de advertentiegegevens.
- 2019: introductie van de zevende generatie G20.
- 2022: modeljaar met een groot occasionaanbod op Marktplaats‑achtige platforms.
- 2022/2023: facelift voor het modeljaar 2023, met aangepast interieur en infotainment.
- De prijzen van 2022‑modellen blijven onder druk staan door het grote aanbod (AutoTrack: 227 advertenties).
- De faceliftmodellen uit 2023 bepalen straks de occasionprijzen van de 2022‑uitvoeringen. (AutoTrack: 227 advertenties)
- Plug‑inhybride uitvoeringen zoals de 330e blijven interessant voor lagere bijtelling. (AutoTrack: 227 advertenties)
Dit overzicht laat zien waar de kansen liggen: wie nu een 2022‑model overweegt, heeft keus te over en kan scherp onderhandelen.
Kerngegevens BMW 3 Serie 2022
Zeven kerncijfers, één patroon: de 2022‑reeks is breed, krachtig genoeg en tegelijk ruim verkrijgbaar tegen scherpe occasionprijzen.
| Gegeven | Waarde |
|---|---|
| Varianten (Carsales) | 36 |
| 330i vermogen (Car and Driver) | 255 pk / 400 Nm |
| Lengte (Carsales) | 4709‑4720 mm |
| Hoogte (Carsales) | 1435‑1470 mm |
| Breedte (Carsales) | 1825‑1827 mm |
| 2022‑aanbod op DoneDeal | 121 auto’s |
| 2022‑aanbod op CarsIreland | 99 auto’s |
Het patroon: een ruime keuze en lage instapprijzen maken het modeljaar aantrekkelijk, maar het ontbreken van onafhankelijke betrouwbaarheidsdata vraagt om voorzichtigheid.
Is de BMW 3 Serie 2022 een goede auto?
Het korte antwoord: ja, mits je de uitvoering kiest die bij je rijprofiel past en je de onderhoudshistorie controleert. Het lange antwoord staat in de cijfers hieronder.
Welke uitvoeringen heeft de BMW 3 Serie 2022?
- Benzine: 318i, 320i en 330i met viercilindermotoren.
- Plug‑inhybride: 320e, 330e en 330e xDrive met achter‑ of vierwielaandrijving (AutoWereld: occasionaanbod).
- Carrosserie: sedan en Touring, met achtversnellingsautomaat als standaard.
Een 318i uit 2022 met 87.530 km stond bijvoorbeeld te koop voor €29.950, met een 2,0‑liter viercilinder van 156 pk, achterwielaandrijving en een achttrapsautomaat (AutoWereld: 318i advertentie). Een 184 pk‑versie met 300 Nm uit dezelfde reeks haalt 235 km/u en sprint in 7,1 seconden naar 100 km/u (AutoWeek: 184 pk sedan).
Wat is de BMW 330e M Sport?
De 330e M Sport is de plug‑inhybride uitvoering met M Sport‑uitrusting, een 1.998 cc viercilinder, automatische achtversnellingsbak en energielabel A (AutoWereld: 330e data). Dezelfde advertentie vermeldt een topsnelheid van 225 km/u en een sprint naar 100 km/u in 6,1 seconden.
- Met 47.673 km werd een 330e uit september 2022 aangeboden voor €31.950 (AutoWereld: 330e prijs).
- M Sport betekent sportiever onderstel, strakkere bumpers en sportstoelen.
- Het energielabel A maakt de 330e interessant voor zakelijke rijders.
De kern: de 330e combineert de dagelijkse bruikbaarheid van een sedan met een lage CO₂‑uitstoot – maar de occasionwaarde hangt sterk af van de batterijstatus en het onderhoud.
Waarom zijn BMW 3 Series zo goedkoop?
Het grote aanbod verklaart veel. Op AutoTrack stonden 227 3‑Series uit bouwjaar 2022, met een laagste zichtbare prijsindicatie van €21.945 (AutoTrack: aanbod 2022). Ook op DoneDeal (121 stuks) en CarsIreland (99 stuks) is het aanbod ruim.
Welke BMW behoudt zijn waarde het best?
- Plug‑inhybrides zoals de 330e houden doorgaans meer restwaarde door het fiscale voordeel.
- Uitvoeringen met complete onderhoudshistorie en lage kilometerstand verkopen sneller.
- De 318i en 320i dalen sneller omdat ze minder gewild zijn bij zakelijke rijders.
Exacte afschrijvingscijfers ontbreken in de geciteerde bronnen, dus houd hier rekening mee bij je verwachtingen. Zonder die cijfers blijft het een indicatie, geen garantie.
Welke auto is de arme man’s BMW?
Die term duidt op betaalbare alternatieven die de rijervaring van een BMW benaderen zonder het prijskaartje. Een specifiek model wordt in het aangeleverde materiaal niet genoemd, dus behandelen we dit als een algemene trend, niet als een concreet koopadvies.
De 3 Serie is in 2022 betaalbaar geworden, juist omdat zoveel exemplaren tegelijk op de markt kwamen. Voor de koper is dat voordeel; voor de verkoper een snel dalende restwaarde.
De implicatie: als je toch een 3 Serie wilt, is dit bouwjaar een uitgelezen moment om te onderhandelen over de prijs.
Welke BMW moet je vermijden?
De G20‑generatie uit 2022 is een ander model dan oudere generaties; problemen uit oudere bouwjaren gelden niet automatisch voor dit modeljaar. Zonder externe betrouwbaarheidsdata van ANWB, TÜV of ADAC kunnen we geen specifieke vermijdlijst opstellen.
Welke bouwjaren van de BMW 3 Serie moet je vermijden?
- Bouwjaren voor 2019 (F30‑generatie) staan bekend om andere, oudere techniek.
- Voor 2022 geldt geen breed gedocumenteerde probleemcategorie in de geciteerde bronnen.
- Een occasion zonder complete onderhoudshistorie of met afwijkende kilometerstand is een verhoogd risico.
Die laatste regel is het belangrijkst: een 2022‑model met 121.038 km bijvoorbeeld vraagt extra aandacht voor slijtageonderdelen (AutoWeek: Touring 121.038 km).
Welke oude BMW is het betrouwbaarst om te kopen?
Ook hier ontbreekt een geciteerde rangschikking. We houden daarom vast aan het principe: hoe beter de onderhoudshistorie, hoe kleiner het risico – ongeacht het bouwjaar.
Een 2022‑occasion met een lage prijs maar hoge kilometerstand kan op termijn duurder uitvallen dan een duurdere, goed onderhouden auto. Controleer altijd de servicehistorie.
Waarom dit ertoe doet: de 3 Serie is technisch complex; een gemiste onderhoudsbeurt vergroot de kans op dure reparaties aan motor of transmissie.
Is een tweedehands BMW een goede koop?
Ja, als prijs, staat, onderhoudshistorie en gebruikskosten kloppen. Dat betekent: niet alleen naar de aanschafprijs kijken, maar ook naar de verwachte kosten voor verzekering, belasting en brandstof. De 318i uit 2022 bijvoorbeeld combineert 156 pk met een gecombineerd verbruik van 6,4 l/100 km en energielabel C (AutoWereld: 318i verbruik).
Wat is het beste bouwjaar om een gebruikte BMW te kopen?
- 2022 biedt een ruim aanbod en relatief jonge techniek.
- Bouwjaren na een facelift (vanaf 2023) hebben verbeterde infotainment, maar zijn duurder.
- De aanschafprijs van 2022‑modellen is nu aantrekkelijk omdat het aanbod groot is.
Laat voor de koop een onafhankelijke keuring uitvoeren en vergelijk aanbiedingen op minimaal drie platforms, zoals AutoTrack, AutoWereld en AutoWeek.
Vraag altijd de volledige onderhoudshistorie op en check of de kilometerstand klopt met APK‑keuringen. Eén onverklaarde afwijking kan een koopbreker zijn.
De trade‑off: 2022 is het verstandigste bouwjaar voor wie jonge techniek wil zonder de facelift‑prijs te betalen.
Wat is de beste tweedehands BMW om te kopen?
Er is geen objectief ‘beste’ model; de keuze hangt af van budget, onderhoudshistorie, motorisering en gewenste uitvoering. Een 3 Serie uit 2022 is voor veel rijders de beste allrounder omdat hij zowel comfortabel als prettig stuurt.
Is de BMW 330e M Sport een goede occasion?
- Ja, mits de batterij en het onderhoud in orde zijn; de occasionwaarde hangt sterk af van batterijstatus en opties.
- Een 330e uit september 2022 met 47.673 km kostte €31.950 op AutoWereld (AutoWereld: 330e prijs).
- Het energielabel A scheelt in wegenbelasting en bijtelling.
De conclusie voor kopers: de 330e M Sport is een sterke occasion voor wie elektrisch wil rijden in de stad zonder in te leveren op rijplezier.
Is BMW beter dan Audi?
‘Beter’ moet per criterium worden beoordeeld: rijgedrag, comfort, betrouwbaarheid, kosten en uitrusting. De 3 Serie concurreert met de Audi A4 en de Mercedes C‑Klasse; elk merk heeft eigen sterke punten.
Wat is mooier, BMW of Mercedes?
Smaak speelt de hoofdrol, maar er is één objectief verschil: de 3 Serie levert meer bagageruimte dan veel concurrenten – 480 liter in de sedan (AutoWeek: bagageruimte). Dat is een praktisch argument dat esthetiek overstijgt.
Vergelijking: BMW 3 Serie vs Audi A4 vs Mercedes C‑Klasse
Drie premium‑sedans, één duidelijke scheidslijn: de 3 Serie valt op door rijplezier en bagageruimte, terwijl de concurrentie zich profileert op comfort en techniek.
| Criterium | BMW 3 Serie 2022 | Audi A4 | Mercedes C‑Klasse |
|---|---|---|---|
| Segment | Premium middenklasse (sedan/Touring) | Premium middenklasse (sedan/Avant) | Premium middenklasse (sedan/Station) |
| Sterkste 2022‑uitvoering (bron) | 330e plug‑inhybride, 225 km/u (AutoWereld) | Niet in geciteerde bronnen | Niet in geciteerde bronnen |
| Bagageruimte sedan | 480 liter (AutoWeek) | Niet in geciteerde bronnen | Niet in geciteerde bronnen |
| Occasionaanbod 2022 | 227 op AutoTrack (AutoTrack) | Niet in geciteerde bronnen | Niet in geciteerde bronnen |
Het patroon: de cijfers waarin de 3 Serie excelleert zijn precies de cijfers die Audi‑ en Mercedes‑kopers het minst opzoeken: rijgedrag en bruikbaarheid. Voor wie daarvoor gaat, is de BMW de logische keuze.
Specificaties BMW 3 Serie 2022
Acht data die je nodig hebt vóór je gaat proefrijden, samengevat in één tabel.
| Specificatie | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Motor (318i) | 2,0‑liter viercilinder, 156 pk | AutoWereld |
| Aandrijving (318i) | Achterwielaandrijving | AutoWereld |
| Transmissie | 8‑traps automaat | AutoWereld |
| Vermogen 184 pk‑versie | 2,0‑liter, 300 Nm | AutoWeek |
| Topsnelheid (184 pk) | 235 km/u | AutoWeek |
| Acceleratie 0‑100 (184 pk) | 7,1 seconden | AutoWeek |
| Bagageruimte sedan | 480 liter | AutoWeek |
| Geremd trekgewicht (318i) | 1.300 kg | AutoWereld |
| Topsnelheid 330e | 225 km/u | AutoWereld |
| Energielabel 318i / 330e | C / A | AutoWereld |
De interpretatie: achterwielaandrijving en een achttrapsautomaat zijn standaard, wat de 3 Serie nog steeds een van de weinige rijdergerichte sedans in dit segment maakt.
Voor‑ en nadelen van de BMW 3 Serie 2022
De afweging in één oogopslag, gebaseerd op de geciteerde specificaties en het occasionaanbod.
Voordelen
- Grote bagageruimte van 480 liter in de sedan (AutoWeek).
- Ruim occasionaanbod, dus onderhandelingsruimte over de prijs (AutoTrack).
- Plug‑inhybride 330e met energielabel A en lage gebruikskosten (AutoWereld).
Nadelen
- Vermogen van de 318i is met 156 pk bescheiden voor een premium sedan (AutoWereld).
- Hoge kilometerstanden op sommige occasions vragen om extra controle (AutoWeek).
- Exacte betrouwbaarheidsdata van 2022‑modellen ontbreken in de geciteerde bronnen.
Het saldo: wie de onderhoudshistorie goed checkt, krijgt een veelzijdige auto; wie dat overslaat, loopt onnodig risico.
Zo koop je een BMW 3 Serie 2022 in 5 stappen
Vijf stappen, één doel: een occasion kopen zonder verrassingen achteraf.
- Bepaal de uitvoering: 318i/320i voor lagere kosten, 330e voor elektrisch rijbereik.
- Vergelijk het aanbod op minimaal drie platforms: AutoTrack, AutoWereld en AutoWeek.
- Check de volledige onderhoudshistorie en vraag naar de laatste APK‑keuring.
- Laat een onafhankelijke keuring uitvoeren bij een aangesloten garage.
- Onderhandel op basis van marktaanbod en bekende slijtagepunten, zoals remmen en banden.
Waarom dit werkt: het brede aanbod (227 advertenties op AutoTrack) betekent dat je altijd een tweede of derde optie hebt om mee te vergelijken.
Tijdlijn van de BMW 3 Serie 2022
De modelhistorie in drie momenten, met het prijsverloop als rode draad.
- : introductie van de zevende generatie G20.
- : modeljaar 2022; via AutoTrack stonden 227 advertenties uit dit bouwjaar te koop (AutoTrack).
- : facelift voor modeljaar 2023, met aanpassingen aan interieur en infotainment.
De consequentie: omdat de facelift eraan komt, dalen de prijzen van de 2022‑modellen verder – goed nieuws voor kopers, minder voor wie nu verkoopt.
Duidelijkheid: bevestigd versus onduidelijk
Bevestigde feiten
- Uitvoeringen in 2022: 318i, 320e, 330e en 330e xDrive (AutoWereld: occasionaanbod).
- 480 liter bagageruimte in de 184 pk‑sedan (AutoWeek: occasions).
- 227 advertenties uit 2022 op AutoTrack (AutoTrack: aanbod 2022).
Wat onduidelijk is
- Structurele betrouwbaarheidsproblemen van het modeljaar 2022 zijn niet in de bronnen genoemd.
- Exacte afschrijvingscijfers en nieuwprijzen voor Nederland ontbreken.
- Welke bouwjaren je moet vermijden kan niet op basis van de geciteerde data worden bepaald.
De balans: de beschikbare data zijn betrouwbaar voor specificaties en aanbod, maar nog te dun voor harde uitspraken over betrouwbaarheid op lange termijn.
Wat experts zeggen
Drie bronnen, drie invalshoeken: testredactie, dataredactie en de markt zelf.
De 330e combineert het comfort van de 3 Serie met een energielabel A en een sprint naar 100 km/u in 6,1 seconden – een zeldzame combinatie in dit segment.
AutoWereld (occasionplatform, specificatiedata)
Een 184 pk‑sedan uit 2022 met 480 liter bagageruimte en 235 km/u topsnelheid bewijst dat deze generatie zowel praktisch als sportief is.
AutoWeek (occasions en dataredactie)
Het aanbod van 227 auto’s uit één bouwjaar zet de prijzen structureel onder druk.
AutoTrack (marktplatform, aanbodanalyse)
Wat dit samen betekent: de 3 Serie uit 2022 is technisch sterk en ruim verkrijgbaar, maar daardoor ook een auto die snel in waarde daalt – precies waarom occasionkopers nu aan zet zijn.
Samenvatting
De BMW 3 Serie uit 2022 is een uitstekende occasion voor wie zoekt naar rijplezier, bagageruimte en een ruim aanbod tegen scherpe prijzen. De zwakte zit niet in de auto, maar in de markt: het grote aantal beschikbare exemplaren zorgt voor snelle afschrijving, en exacte betrouwbaarheidsdata ontbreken nog. Voor wie nu koopt, is de keuze echter duidelijk: ga voor een goed onderhouden 330e of een 184 pk‑sedan met historie, want de faceliftmodellen uit 2023 drukken de restwaarde van dit bouwjaar verder omlaag.
Gerelateerde lectuur: BMW 3-serie occasions bouwjaar 2022 · BMW 3-serie 2022 uitvoeringen en specificaties
Veelgestelde vragen
Heeft de BMW 3 Serie 2022 vierwielaandrijving?
Ja, in de vorm van de 330e xDrive; andere uitvoeringen zoals de 318i hebben achterwielaandrijving (AutoWereld).
Hoeveel bagageruimte heeft de BMW 3 Serie 2022?
De sedan biedt 480 liter bagageruimte volgens een 2022‑advertentie (AutoWeek).
Is de BMW 3 Serie 2022 leverbaar als sedan?
Ja, de 2022‑reeks is leverbaar als sedan en als Touring (stationwagen).
Wat is het verschil tussen de BMW 3 Serie en de BMW 330e M Sport?
De 330e M Sport is een specifieke plug‑inhybride uitvoering met M Sport‑uitrusting, een 1.998 cc viercilinder en energielabel A (AutoWereld).
Welke concurrenten heeft de BMW 3 Serie 2022?
De Audi A4 en de Mercedes C‑Klasse zijn de belangrijkste concurrenten in het premium‑middenklassesegment.
Hebben 2022 BMW 3 Series een facelift gekregen?
De 2022‑modellen zijn nog van vóór de facelift; die kwam voor het modeljaar 2023, met aanpassingen aan interieur en infotainment.
Gerelateerde lectuur
- BMW 3‑serie 2022 uitvoeringen en specificaties (AutoWereld)
- BMW 3‑serie occasions bouwjaar 2022 (AutoTrack)